Friendly reminder: Now is a great time to change your password. Learn more

Runnning Room

Results
Extreme Pita 10 Km (6.21 Miles) 
                                                    Sunday August 12, 2006
            www.raceheadquarters.com
      Female OVERALL 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ SEX ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  44:31¦ 1586¦Krista Petersen        ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  44:39¦ 1346¦Janet Hodges           ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦  45:34¦ 1572¦Heather Johnson        ¦Calgary,AB               ¦
     ¦    4¦  46:22¦ 1305¦Lori Soderberg         ¦Saskatoon,SK             ¦
     ¦    5¦  47:16¦ 1511¦Deborah Digiuseppe     ¦St. Albert,AB            ¦
     ¦    6¦  49:08¦ 1563¦Renee Chevalier        ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    7¦  49:46¦ 1435¦Kendell Janzen         ¦Tofield,AB               ¦
     ¦    8¦  51:59¦ 1383¦Jana Tomasovic         ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    9¦  52:10¦ 1387¦Brenda Wainwright      ¦Richmond,BC              ¦
     ¦   10¦  52:10¦ 1429¦Sherry Campbell        ¦Vancouver,BC             ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Female Under 20 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  56:56¦ 1509¦Rachel Prins           ¦St. Albert,AB            ¦
     ¦    2¦  58:49¦ 1521¦Heather Currie         ¦Sherwood Park,AB         ¦
     ¦    3¦1:01:06¦ 1573¦Mary Klute             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    4¦1:03:30¦ 1570¦Kimberly Gibbs         ¦Sherwood Park,AB         ¦
     ¦    5¦1:08:07¦ 1555¦Kailee Smith           ¦Provost,AB               ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Female 20 - 29 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  44:31¦ 1586¦Krista Petersen        ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  44:39¦ 1346¦Janet Hodges           ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦  45:34¦ 1572¦Heather Johnson        ¦Calgary,AB               ¦
     ¦    4¦  46:22¦ 1305¦Lori Soderberg         ¦Saskatoon,SK             ¦
     ¦    5¦  49:46¦ 1435¦Kendell Janzen         ¦Tofield,AB               ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Female 30 - 39 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  49:08¦ 1563¦Renee Chevalier        ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  53:22¦ 1440¦Angie Brandstetter     ¦Peace River,AB           ¦
     ¦    3¦  54:12¦ 1348¦Rachel Peterson        ¦Beaumont,AB              ¦
     ¦    4¦  54:36¦ 1497¦Kathy-Sue Irving       ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    5¦  55:20¦ 1399¦Alda Lovell            ¦Lacombe,AB               ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Female 40 - 49 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  47:16¦ 1511¦Deborah Digiuseppe     ¦St. Albert,AB            ¦
     ¦    2¦  51:59¦ 1383¦Jana Tomasovic         ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦  52:10¦ 1387¦Brenda Wainwright      ¦Richmond,BC              ¦
     ¦    4¦  52:10¦ 1429¦Sherry Campbell        ¦Vancouver,BC             ¦
     ¦    5¦  55:35¦ 1398¦Denise Litke           ¦Lacombe,AB               ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Female 50 - 59 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  58:32¦ 1349¦Nancy Tong             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  58:32¦ 1530¦Joanne MutchlerDickenso¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦1:00:31¦ 1558¦Patricia Alexander     ¦Sherwood Park,AB         ¦
     ¦    4¦1:00:58¦ 1587¦Judy Power             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    5¦1:05:51¦ 1653¦Yvonne Stern           ¦Edmonton,AB              ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
 
           Extreme Pita 10 Km (6.21 Miles) 
                                                    Sunday August 12, 2006
            www.raceheadquarters.com
      Female 60 - 69 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦1:27:15¦ 1320¦Carole Ross            ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦1:28:45¦ 1321¦Betty Wilson           ¦Edmonton,AB              ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Female 70+ Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦1:08:18¦ 1324¦Bev Weston             ¦Lumsden,SK               ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Male OVERALL 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ SEX ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  36:39¦ 1626¦Darrin DeForge         ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  37:02¦ 1583¦Shawn Muldrew          ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦  38:40¦ 1438¦Neil Prior             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    4¦  39:17¦ 1467¦Rut Stigter            ¦Lacombe,AB               ¦
     ¦    5¦  40:41¦ 1622¦Mike Kelly             ¦St. Albert,AB            ¦
     ¦    6¦  40:58¦ 1532¦Neal Isnor             ¦Stettler,AB              ¦
     ¦    7¦  42:07¦ 1591¦Ken Ruller             ¦Calgary,AB               ¦
     ¦    8¦  42:22¦ 1590¦Neil Roberts           ¦Sherwood Park,AB         ¦
     ¦    9¦  42:26¦ 1627¦Mike Krahn             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦   10¦  43:52¦ 1652¦John Luth              ¦St. Albert,AB            ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Male Under 20 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  47:00¦ 1410¦Steve Ahlswede         ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  47:58¦ 1486¦Teagan Settelmeyer     ¦Cottage Grove,OR         ¦
     ¦    3¦  55:59¦ 1640¦Matthew Duncan         ¦Stony Plain,AB           ¦
     ¦    4¦  58:53¦ 1641¦Cameron Fetter         ¦Stony Plain,AB           ¦
     ¦    5¦1:00:40¦ 1456¦Greg Brown             ¦Calgary,AB               ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Male 20 - 29 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  42:22¦ 1590¦Neil Roberts           ¦Sherwood Park,AB         ¦
     ¦    2¦  45:32¦ 1525¦Conor McKeown          ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦  46:52¦ 1394¦Peter Schwann          ¦Calgary,AB               ¦
     ¦    4¦  47:14¦ 1602¦Brian Booth            ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    5¦  47:55¦ 1657¦Nolan Callander        ¦St. Albert,AB            ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Male 30 - 39 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  40:41¦ 1622¦Mike Kelly             ¦St. Albert,AB            ¦
     ¦    2¦  43:57¦ 1643¦Shawn Browne           ¦Calgary,AB               ¦
     ¦    3¦  45:41¦ 1599¦Chris Ware             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    4¦  47:14¦ 1625¦Marcello Tonelli       ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    5¦  50:24¦ 1353¦Ian Porteous           ¦Edmonton,AB              ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
 
           Extreme Pita 10 Km (6.21 Miles) 
                                                    Sunday August 12, 2006
            www.raceheadquarters.com
      Male 40 - 49 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  36:39¦ 1626¦Darrin DeForge         ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  37:02¦ 1583¦Shawn Muldrew          ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    3¦  39:17¦ 1467¦Rut Stigter            ¦Lacombe,AB               ¦
     ¦    4¦  40:58¦ 1532¦Neal Isnor             ¦Stettler,AB              ¦
     ¦    5¦  42:26¦ 1627¦Mike Krahn             ¦Edmonton,AB              ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Male 50 - 59 Division 10 Km (6.21 Miles) 
     +---------------------------------------------------------------------+
     ¦ DIV ¦  FINAL¦     ¦ NAME of               ¦                         ¦
     ¦Place¦  TIME ¦  NO.¦COMPETITOR             ¦CITY                     ¦
     ¦-----+-------+-----+-----------------------+-------------------------¦
     ¦    1¦  38:40¦ 1438¦Neil Prior             ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    2¦  42:07¦ 1591¦Ken Ruller             ¦Calgary,AB               ¦
     ¦    3¦  43:59¦ 1649¦John Carroll           ¦Edmonton,AB              ¦
     ¦    4¦  43:59¦ 1308¦Robert McKinnon        ¦Denwood,AB               ¦
     ¦    5¦  53:08¦ 1326¦Larry Brewster         ¦Edmonton,AB              ¦
     +---------------------------------------------------------------------+
      Male 60 - 69 Division 10 Km (6.21 Miles) 
EMPTY DIVISION
      Male 70+ Division 10 Km (6.21 Miles) 
EMPTY DIVISION

Main Areas