Friendly reminder: Now is a great time to change your password. Learn more

Runnning Room

Results
                         ENERGY CAPITAL & NATIONAL HALF MARATHON
                                      CHAMPIONSHIPS
                                     Edmonton, AB   
                                      May 16, 2004


           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 19 & UNDER

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 BROOKS Edward                        Grande Prairie       1:27:56  4:11 
    2 STIPDONK Chris                       Edmonton             1:29:52  4:16 
    3 MAJOR Thomas                         Sherwood Park        1:55:07  5:28 
    4 MAUNDER Craig                        Edmonton             1:56:15  5:31 
    5 ELKE Lucas                           Edmonton             2:19:28  6:37 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 20-25

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 OSADUIK Steve                                             1:06:40  3:10 
    2 MURPHY Taylor                                             1:07:17  3:12 
    3 CATTON Andrew                                             1:07:59  3:14 
    4 MYERS Ken                            Calgary              1:09:20  3:18 
    5 RAUDEBAUGH Dallas                                         1:09:42  3:19 
    6 WEIGELT Brian                        Edmonton             1:24:48  4:02 
    7 FINK Warren                          Lougheed             1:25:29  4:04 
    8 VANZWOL Tim                          Edmonton             1:27:55  4:10 
    9 CHUM Enoch                           Edmonton             1:39:38  4:44 
   10 JOHNSTON dave                        Denwood              1:41:28  4:49 
   11 BENTUM Mark                          Edmonton             1:42:39  4:52 
   12 DIMAILIG Carlo                       Edmonton             1:45:20  5:00 
   13 LAW Chris                            Calgary              1:47:19  5:06 
   14 HAFSO Robin                          Edmonton             1:48:19  5:08 
   15 VELTHUIZEN Ryan                      Edmonton             1:49:18  5:11 
   16 HAGEL Darrel                         Edmonton             1:49:58  5:13 
   17 BOURQUE Stephen                      St. Albert           1:50:40  5:15 
   18 ELKE Braden                          Edmonton             1:54:32  5:26 
   19 GORDON Ian                           Calgary              1:56:09  5:31 
   20 HOFSTEDE Kevin                       Edmonton             1:56:31  5:32 
   21 WENGER Lon                           Edmonton             2:01:13  5:45 
   22 MASTEL Tyson                         Edmonton             2:06:14  5:59 
   23 SPENCE Tyler                         Sherwood Park        2:12:48  6:18 
   24 BATES Aaron                          Edmonton             2:26:38  6:57 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 26-30

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 HAHN Andrew                                               1:06:56  3:11 
    2 DREW Stephen                         Nepean               1:07:07  3:11 
    3 MANN Lanny                                                1:07:54  3:14 
    4 DEERE Jeremy                         Calgary              1:08:11  3:14 
    5 WARICK Jason                         Saskatoon            1:08:59  3:17 
    6 SOUTHWELL Nik                        Victoria             1:10:32  3:21 
    7 MCCLENNAN Scott                                           1:11:05  3:23 
    8 WALLACE Tom                          Edmonton             1:21:07  3:51 
    9 MACLEOD Jonathan                     Edmonton             1:24:17  4:00 
   10 BELAND Stephen                       Edmonton             1:27:24  4:09 
   11 ST. PIERRE Craig                     Edmonton             1:27:24  4:09 
   12 WASYLISHEN Clinton                   Edmonton             1:28:18  4:12 
   13 PLISKA Ryan                          Edmonton             1:28:45  4:13 
   14 WIWCHAR Kim                          Fort McMurray        1:33:20  4:26 
   15 SITEK Lee                            Edmonton             1:38:54  4:42 
   16 MILNE Allan                          Sherwood Park        1:38:57  4:42 
   17 ELLIS Dwayne                         Edmonton             1:39:14  4:43 
   18 WRIGHT Rob                           Edmonton             1:41:28  4:49 
   19 LOEWEN Brian                         Sherwood Park        1:44:20  4:57 
   20 SCHOLTE Andrew                       Edmonton             1:44:52  4:59 
   21 SADER Geoff                          Ft. Sask             1:45:08  4:59 
   22 CAO Thanh                            Edmonton             1:47:56  5:07 
   23 STARZYK Andrew                       Edmonton             1:48:02  5:08 
   24 FUNG Jason                           St. Albert           1:49:16  5:11 
   25 BROCHU Evan                          Edmonton             1:50:02  5:13 
   26 HEIN Shannon                         Edmonton             1:50:28  5:15 
   27 STASIUK Chris                        Edmonton             1:51:49  5:18 
   28 WILSON Don                           Edmonton             1:51:49  5:18 
   29 DURIE Trevor                         Edmonton             1:53:57  5:25 
   30 AMBTMAN Erick                        Edmonton             1:54:29  5:26 
   31 HOPE Jared                           Edmonton             1:55:01  5:28 
   32 HERRICK jay                          Edmonton             1:56:34  5:32 
   33 POWELL Bill                          Edmonton             1:57:22  5:34 
   34 NOAH Adam                            Edmonton             2:00:11  5:42 
   35 KIRSOP Colton                        Edmonton             2:06:30  6:00 
   36 RANDA Darcy                          edmonton             2:07:41  6:04 
   37 DAM David                            Edmonton             2:08:28  6:06 
   38 MOORES Michael                       Edmonton             2:09:19  6:08 
   39 ARCA Edgar                           Edmonton             2:09:33  6:09 
   40 MACLEAN Charles                      Edmonton             2:14:09  6:22 
   41 MONTES Jesse                         Edmonton             2:16:43  6:29 
   42 BUCKLEY Michael                      St. Albert           2:22:49  6:47 
   43 RANDALL Robert                       Calgary              2:24:28  6:51 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 31-35

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 BOMBA Mark                                                1:12:59  3:28 
    2 COLLIE Marc                          Calgary              1:13:25  3:29 
    3 ROBERTSON Marty                      Edmonton             1:16:53  3:39 
    4 RANKEL A. J.                         Edmonton             1:20:14  3:49 
    5 MCGRATH Niall                        Edmonton             1:20:33  3:50 
    6 IDRISS Achour                        Grande Prairie       1:21:35  3:52 
    7 TWEDDLE John                         Edmonton             1:22:15  3:54 
    8 BUDD Zak                             Edmonton             1:26:40  4:07 
    9 ZAPISOCKI Cory                       Edmonton             1:27:35  4:10 
   10 ROBERTSON Ian                        Edmonton             1:28:42  4:13 
   11 SEAL Iain                            Slave Lake           1:28:47  4:13 
   12 RUPTASH Bart                         Grande Prairie       1:29:30  4:15 
   13 REID Joe                             Edmonton             1:30:50  4:19 
   14 ROSS Keith                           St. Albert           1:33:53  4:27 
   15 JANSON Rinus                         Grande Prairie       1:38:08  4:40 
   16 ZUROCK Terry                         Sherwood Park        1:39:35  4:44 
   17 HANNAH Christopher                   Bon Accord           1:40:13  4:45 
   18 MADSEN Jason                         Calgary              1:43:38  4:55 
   19 TRIMBLE Aaron                        Edmonton             1:43:57  4:56 
   20 OZAR Steve                           Edmonton             1:44:28  4:58 
   21 TIEGE paul                           edmonton             1:44:33  4:58 
   22 WALL calvin                          Calgary              1:45:44  5:01 
   23 GONZALES Rod                         Coraopolis           1:46:09  5:02 
   24 MISIASZEK John                       Edmonton             1:46:31  5:03 
   25 PANKIW Doug                          Edmonton             1:49:50  5:13 
   26 PARON Randy                          Sherwood Park        1:50:44  5:15 
   27 PRYSTAJECKY Mark                     Calgary              1:51:20  5:17 
   28 MAKOWICHUK Rick                      Edmonton             1:52:07  5:19 
   29 JONES stephen                        edmonton             1:52:19  5:20 
   30 WEIDENHOFER Simon                    Edmonton             1:52:37  5:21 
   31 MILLER Warren                        Edmonton             1:52:52  5:21 
   32 OUELLET Gregg                        Edmonton             1:54:20  5:26 
   33 ERICKSON Michael                     Edmonton             1:55:01  5:28 
   34 RACHKEWICH Darren                    Edmonton             1:57:21  5:34 
   35 HERASYMIUK Mark                      Calgary              1:57:27  5:34 
   36 COX Steve                            Edmonton             2:00:54  5:44 
   37 KOT Cory                             Edmonton             2:02:18  5:48 
   38 SPRYSAK Chris                        Edmonton             2:02:42  5:49 
   39 STEFFES pat                          sherwood park        2:02:48  5:50 
   40 SCHAMUHN KIRK Peter                  Edmonton             2:07:47  6:04 
   41 JONES Bryn                           Edmonton             2:08:19  6:05 
   42 DEDIO Sharon                         Edmonton             2:08:30  6:06 
   43 SCORNAIENCHI Luigi                   Edmonton             2:13:51  6:21 
   44 KROCHMAL peter                       edmonton             2:15:39  6:26 
   45 MERTINY Pierre                       Edmonton             2:22:48  6:47 
   46 MCGONIGAL Robert                     Edmonton             2:23:01  6:47 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 36-40

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 COLBURN Dennis                       Edmonton             1:15:02  3:34 
    2 DEFORGE Darrin                       Edmonton             1:15:47  3:36 
    3 COOK Jack                            Edmonton             1:18:05  3:43 
    4 KRUSHELL Jay                         edmonton             1:22:36  3:55 
    5 OOSTRA Paul                          Grande Prairie       1:25:17  4:03 
    6 MARSHALL Christopher                 Calgary              1:29:07  4:14 
    7 FESER Collin                         Fort McMurray        1:29:34  4:15 
    8 ENCARNACAO john                      edmonton             1:30:07  4:17 
    9 MCCORMICK Stuart                     Edmonton             1:30:25  4:18 
   10 KAUL Aditya                          Edmonton             1:32:41  4:24 
   11 SUNDBY Lorne                         St Albert            1:32:55  4:25 
   12 JACKMAN Mike                         Sherwood Park        1:33:15  4:26 
   13 JOHNSTON Rick                        Edmonton             1:35:29  4:32 
   14 BANKS brian                          edmonton             1:35:48  4:33 
   15 AFFLECK Lee                          Edmonton             1:36:20  4:34 
   16 GNENZ Bruce                          St. Albert           1:36:50  4:36 
   17 GALBRAITH Wayne                      Edmonton             1:39:20  4:43 
   18 NIELSEN Darrin                       Calgary              1:39:37  4:44 
   19 OGATA Ken                            Edmonton             1:39:59  4:45 
   20 KALOUS Mark                          North Battleford     1:40:04  4:45 
   21 BUSTILLO David                       Edmonton             1:40:39  4:47 
   22 MCCONKEY Rob                         Edmonton             1:41:06  4:48 
   23 FIALKA Orest                         Edmonton             1:41:48  4:50 
   24 GARLAND J. Kelly                     Medicine Hat         1:41:55  4:50 
   25 MCGONIGAL Kevin                      Edmonton             1:42:08  4:51 
   26 KARDASH Ron                          Bonnyville           1:42:18  4:51 
   27 CRAPE Mike                           Calgary              1:43:24  4:54 
   28 BARRY Kevin                          st. albert           1:44:18  4:57 
   29 MEGIC John                           Edmonton             1:44:25  4:57 
   30 LANE Paul                            Edmonton             1:46:26  5:03 
   31 IOCCHELLI Mark                       Edmonton             1:47:32  5:06 
   32 KOWALCHUK David                      Sherwood Park        1:47:36  5:06 
   33 HADFIELD Drew                        Whitecourt           1:47:43  5:07 
   34 COMMAND Rene                         SPRUCE GROVE         1:47:45  5:07 
   35 DOLLEVOET Robert                     Edmonton             1:47:54  5:07 
   36 GOLD Jonathon                        Edmonton             1:49:42  5:12 
   37 DENMAN Lander                        Edmonton             1:49:58  5:13 
   38 EVANCUSKY john                       edmonton             1:50:42  5:15 
   39 JACKSON ross                         edmonton             1:50:53  5:16 
   40 ZERR Brad                            St. Paul             1:51:12  5:17 
   41 GOUDIE Shane                         Edmonton             1:51:36  5:18 
   42 DAHROUGE Jody                        Stony Plain          1:52:28  5:20 
   43 FORGIE Bob                           Edmonton             1:52:46  5:21 
   44 WRIGHT Stephen                       Sherwood Park        1:52:49  5:21 
   45 ROBICHAUD Marc                       Edmonton             1:53:01  5:22 
   46 PERRAULT Rodney                      Edmonton             1:53:11  5:22 
   47 MILLER Archie                        Stony Plain          1:53:44  5:24 
   48 BOONSTRA Dan                         Edmonton             1:54:16  5:25 
   49 MATTHEWS Jonathan                    Edmonton             1:55:39  5:29 
   50 TAYLOR Roger                         Edmonton             1:58:43  5:38 
   51 ZECHEL Robert                        Edmonton             2:00:47  5:44 
   52 KARWCHAN Ghassan                     Edmonton             2:00:57  5:44 
   53 GALLANT Elgan                        Edmonton             2:02:30  5:49 
   54 HUTCHINSON Paul                      Edmonton             2:02:30  5:49 
   55 BLATZ Kevin                          Ardrossan            2:02:42  5:49 
   56 FUNKE Lee                            Sherwood Park        2:07:32  6:03 
   57 HALLAM Grant                         Fort St. John        2:08:04  6:05 
   58 FOLSTER David                        Edmonton             2:13:55  6:21 
   59 BARLAGE Gerald                                            2:20:29  6:40 
   60 DONHOU Gord                          Beaumont             2:21:37  6:43 
   61 DENSCOMBE Kevin                      Calgary              2:22:17  6:45 
   62 BURANT Robert                        Edmonton             2:23:01  6:47 
   63 WILLMENT Rick                        Lloydminster         2:29:56  7:07 
   64 SWAGAR Scott                         St. Albert           2:31:31  7:11 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 41-45

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 WALKER Michael                       Edmonton             1:23:19  3:57 
    2 BANKS Bob                            Calgary              1:26:23  4:06 
    3 KUNDERA mietek                       edhonton             1:26:59  4:08 
    4 TALBOT Randy                         Edmonton             1:29:27  4:15 
    5 MAHONEY Michael                      Edmonton             1:29:27  4:15 
    6 SHMOORKOFF Jeff                      Edmonton             1:30:34  4:18 
    7 BORLAND Douglas                      St. Albert           1:30:38  4:18 
    8 STRYTVEEN Chuck                      Hinton               1:31:58  4:22 
    9 RYAN Patrick                         Edmonton             1:33:12  4:25 
   10 ELLIOTT Andy                         Fort saskatchewan    1:34:05  4:28 
   11 HARDEMAN Chris                       Edmonotn             1:36:52  4:36 
   12 DALLYN Terry                         Edmonton             1:40:20  4:46 
   13 PROTZ Rob                            Leduc                1:40:20  4:46 
   14 RIBAR Dave                           Leduc                1:40:52  4:47 
   15 SNELL Ward                           Edmonton             1:40:55  4:47 
   16 AVRAMOVIC STEVE                      Vermilion, AB        1:40:58  4:48 
   17 CALIC Branka                         Edmonton             1:41:27  4:49 
   18 MAXFIELD Calvin                      Edmonton             1:41:34  4:49 
   19 LAXDAL Ian                           St. Albert           1:42:14  4:51 
   20 BUNKER Jim                           Edmonton             1:42:58  4:53 
   21 WALLACE Brian                        Sherwood Park        1:43:52  4:56 
   22 DAVIES Neil                                               1:44:08  4:57 
   23 SCOTT Gareth                         St. Albert           1:45:08  4:59 
   24 COULAS Tom                           Edmonton             1:45:31  5:01 
   25 HEAP Murray                          Sherwood Park        1:47:53  5:07 
   26 BANKS Cordell                        st. albert           1:49:49  5:13 
   27 BERTOVIC Mario                       Sherwood Park        1:50:15  5:14 
   28 SAWER Timothy                        Sherwood Park        1:50:29  5:15 
   29 SCHLOSSER Milton                     Camrose              1:50:42  5:15 
   30 RUTTER Todd                          Edmonton             1:52:20  5:20 
   31 PETRUNIK Gordon                      Edmonton             1:53:40  5:24 
   32 KENNY James                          Edmonton             1:54:05  5:25 
   33 VAN VLIET Jacob                      Whitecourt           1:55:00  5:27 
   34 VALENCIA Vix                         Edmonton             1:55:42  5:29 
   35 ZIER-VOGEL Herb                      Edmonton             1:55:44  5:30 
   36 FODOR Dean                           Wabamun              1:56:15  5:31 
   37 ADRIA John                           Edmonton             1:56:49  5:33 
   38 BLUMENSCHEIN Barry                   Sherwood Park        1:57:20  5:34 
   39 HOLOD Jim                            Edmonton             2:03:43  5:52 
   40 GIFFORD Bradley                      Edmonton             2:14:13  6:22 
   41 DENONCOURT Brent                     Whitecourt           2:24:25  6:51 
   42 HUDSON Paul                          Edmonton             2:24:42  6:52 
   43 TKACZYK Michal                       Edmonton             2:24:42  6:52 
   44 ANDREWS George                       Edmonton             2:27:34  7:00 
   45 CALLANDER Denise                     Fort Saskatchewan    2:37:58  7:30 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 46-50

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 TYE Chris                            Edmonton             1:18:15  3:43 
    2 HOLMES Bob                           Edmonton             1:19:28  3:46 
    3 OVERWATER Tom                        Edmonton             1:23:09  3:57 
    4 BANKS Duncan                         Grande Prairie       1:29:00  4:14 
    5 SULLIVAN James                       Edmonton             1:31:45  4:21 
    6 JACKSON Bob                          Duffield             1:32:26  4:23 
    7 CURTIS Bob                           Edmonton             1:32:43  4:24 
    8 DALY Lorne                           Calgary              1:35:08  4:31 
    9 SARKISSIAN Rob                       Edmonton             1:35:10  4:31 
   10 JOHNSON David                        Edmonton             1:35:12  4:31 
   11 HETKE Lou                            Edmonton             1:35:31  4:32 
   12 PRINS Carey                          St. Albert           1:38:56  4:42 
   13 LOWRIE Dale                          Edmonton             1:40:13  4:45 
   14 COPPENS patrick                      Stone Plain          1:40:18  4:46 
   15 EFFA Allan                           Edmonton             1:41:01  4:48 
   16 JONES Terry                          Sherwood Park        1:41:29  4:49 
   17 ZLOTOWSKI Jurek                      Edmonton             1:41:32  4:49 
   18 DEREWONKO Jerry                      Edmonton             1:41:52  4:50 
   19 CZUROSKI John                        Edmonton             1:42:59  4:53 
   20 CALLIOUX Royden                      Edmonton             1:44:55  4:59 
   21 ZIER-VOGEL Richard                   Hinton               1:45:19  5:00 
   22 CURRIE david                         sherwood park        1:45:29  5:00 
   23 ADAM David                           Edmonton             1:47:11  5:05 
   24 FITZGERALD Ken                       Edmonton             1:48:39  5:09 
   25 BARER Daniel                         Edmonton             1:50:30  5:15 
   26 LA GROIX Wayne                       Sherwood Park        1:51:14  5:17 
   27 MCINTOSH Timothy                     Sherwood Park        1:51:31  5:18 
   28 CALLANDER Darrell                    Fort Saskatchewan    1:53:57  5:25 
   29 MACKENZIE James                      St Albert            1:54:44  5:27 
   30 MAJOR Paul                           Sherwood Park        1:55:07  5:28 
   31 BELL Garth                           St. Albert           1:56:04  5:31 
   32 MONTGOMERY Jim                       Edmonton             1:56:15  5:31 
   33 SMITH Peter                          Sherwood Park        1:56:48  5:33 
   34 SMITH Rich                           Airdrie              1:56:53  5:33 
   35 BRANTON Greg                         Whitecourt           1:58:24  5:37 
   36 TAYLOR Graham                        Edmonton             1:59:06  5:39 
   37 PARKER Dale                          Ardrossan            2:00:30  5:43 
   38 TANNAHILL George                     Sherwood Park        2:05:08  5:56 
   39 JOHNSON ROSS                         EDMONTON             2:05:32  5:57 
   40 KUNA Richard                         Edmonton             2:09:16  6:08 
   41 EDWARDS Mark                         Edmonton             2:09:25  6:08 
   42 HANKEL Albert                        Edmonton             2:13:03  6:19 
   43 SCHAEFER David                       Stony Plain          2:14:19  6:22 
   44 LAM Wilson                           Edmonton             2:14:51  6:24 
   45 SCOTT Rick                           Edmonton             2:15:34  6:26 
   46 FILEWICH Terry                       Edmonton             2:20:22  6:40 
   47 CARON Raymond                        Edmonton             2:24:42  6:52 
   48 MCCANN Howie                         EDMONTON             2:26:55  6:58 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 51-55

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 GUEST MARTIN                         FORT MCMURRAY        1:28:08  4:11 
    2 WOODWARD Doug                        Sherwood Park        1:31:11  4:20 
    3 BIENIAS Edward                       N/A                  1:34:27  4:29 
    4 WESTLAKE Don                         Edmonton             1:40:20  4:46 
    5 THICKE Brian                         St. Albert           1:40:37  4:47 
    6 CHISWELL David                       Edmonton             1:42:17  4:51 
    7 CALVERT Gordon                       Edmonton             1:45:07  4:59 
    8 RIEGEL Ken                           High Prairie         1:46:35  5:04 
    9 LITTLETON Jack                       Sherwood Park        1:47:59  5:08 
   10 DUNBAR Ray                           Calgary              1:50:09  5:14 
   11 TRIBE Wayne                          Edmonton             1:53:29  5:23 
   12 BELYEA Randy                         Edmonton             1:53:50  5:24 
   13 MCLENNAN Brian                       Edmonton             1:53:57  5:24 
   14 MARADYN Randall                      Edmonton             1:54:46  5:27 
   15 GUTAYETS Ron                         Sherwood Park        1:56:24  5:31 
   16 TUCKER Hirom                         Edmonton             1:59:04  5:39 
   17 KARA Salim                           Edmonton             2:02:38  5:49 
   18 WOLLMAN David                        Edmonton             2:03:31  5:52 
   19 MARCOTTE Brian                       Edmonton             2:03:36  5:52 
   20 DRVARIC Ernie                        Edmonton             2:03:46  5:52 
   21 FERNANDES John                       St. Albert           2:10:30  6:12 
   22 NILSON Al                            Camrose              2:12:56  6:18 
   23 BAKER Richard                        Edmonton             2:23:43  6:49 
   24 NEDVED Robert                        Edmonton             2:26:17  6:56 
   25 ABERNATHY Kenneth                    Edmonton             2:33:35  7:17 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 56-60

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 RATTAI George                        St. Albert           1:35:15  4:31 
    2 GARCIA joseph                        st albert            1:37:38  4:38 
    3 DEBRUIJN Doug                        St. Albert           1:38:19  4:40 
    4 JORGENSEN karl                       edmonton             1:39:29  4:43 
    5 COULSON Patrick                      Edmonton             1:41:56  4:50 
    6 REEVES John                          Sherwood Park        1:46:35  5:04 
    7 FINLEY Jackson                       Fort Saskatchewan    1:49:43  5:12 
    8 MUNN Fred                            Hinton               1:56:29  5:32 
    9 ARCHAMBAULT Owen                     Edmonton             1:56:52  5:33 
   10 ELKE Ron                             Edmonton             1:58:05  5:36 
   11 PASSMORE Ron                         Edmonton             2:01:27  5:46 
   12 FISHER John                          St. Albert           2:02:02  5:47 
   13 MACKAY Larry                         Edmonton             2:05:24  5:57 
   14 JOHNSON Leonard                      Edmonton             2:11:46  6:15 
   15 MARK KEN                             SPRUCE GROVE         2:13:15  6:19 
   16 SIM IAN                              SPRUCE GROVE         2:13:26  6:20 
   17 DAVIS Larry                          Calgary              2:13:50  6:21 
   18 HELFRICK Garry                       St. Albert           2:15:16  6:25 
   19 PELLETIER Rosaire (Ross)             Edmonton             2:15:46  6:27 
   20 LEONARD terry                        calgary              2:42:18  7:42 

           ------------------------------

           AGE GROUP: MEN 61 & Over

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 JOHNSON Bill                         Sherwood Park        1:41:33  4:49 
    2 KAISER Tony                          St. Albert           1:55:27  5:29 
    3 COCKBURN Jack                        Devon                1:58:53  5:39 
    4 GRAHAM Peter                         Spruce Grove         2:05:35  5:58 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 19 & UNDER

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 THOMPSON Willow                      Viking               1:48:15  5:08 
    2 LABRANCHE Tara                       Edmonton             1:56:15  5:31 
    3 VAN VLIET Marie                      Whitecourt           2:18:47  6:35 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 20-25

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 DEMISSIE Aster                                            1:13:36  3:30 
    2 FEHR Karina                          Yorkton              1:41:36  4:49 
    3 SAUNDERS Avery                       Edmonton             1:42:03  4:51 
    4 MORRISON Erin                        Edmonton             1:44:29  4:58 
    5 LAI Jessica                          Edmonton             1:45:57  5:02 
    6 LAW Lacey                            Calgary              1:47:19  5:06 
    7 FOOTZ Jillian                        Edmonton             1:51:00  5:16 
    8 HASWELL Rachel                       Edmonton             1:52:45  5:21 
    9 GRAHAM Lisa                          St. Albert           1:53:02  5:22 
   10 PEARCE sarah                         Edmonton             1:53:27  5:23 
   11 DUCHOLKE Erin                        Edmonton             1:53:35  5:23 
   12 FORGERON Michelle                    Edmonton             1:53:56  5:24 
   13 PRINS Shannon                        Tofield              1:54:13  5:25 
   14 STEEVES Esther                       Edmonton             1:54:24  5:26 
   15 KLIACHIK Dayna                       Lamont               1:54:41  5:27 
   16 BOUTHILLIER Sarah                    Edmonton             1:54:50  5:27 
   17 BRATLAND Dana                        Edmonton             1:57:20  5:34 
   18 JOYNER Amanda                        Edmonton             1:57:21  5:34 
   19 MURDOCK Jen                          St. Albert           1:57:31  5:35 
   20 BROKOFSKY Dana                       Calgary              1:59:50  5:41 
   21 HOPE Krista                          Edmonton             2:01:45  5:47 
   22 STANDEVEN Leah                       Edmonton             2:03:26  5:51 
   23 LORIER Amanda                        Edmonton             2:04:11  5:54 
   24 MACGREGOR Crystal                    Edmonton             2:05:22  5:57 
   25 SAMPSON Kelly                        Edmonton             2:06:03  5:59 
   26 LABINE Salena                        Edmonton             2:06:14  5:59 
   27 HAWRYLUK Helena                      edmonton             2:07:25  6:03 
   28 RYAN Caitlin                         Edmonton             2:08:53  6:07 
   29 MACKINNON Amy                        Edmonton             2:12:11  6:16 
   30 STUART Megan                         Edmonton             2:12:20  6:17 
   31 SO Colleen                           Edmonton             2:12:44  6:18 
   32 SPENCE Carly                         Sherwood Park        2:12:48  6:18 
   33 BAILER Allison                       Edmonton             2:12:57  6:19 
   34 MONTES sarah                         Edmonton             2:16:43  6:29 
   35 LABINE Jennifer                      Edmonton             2:19:47  6:38 
   36 SMITH Erica                          Edmonton             2:20:05  6:39 
   37 BEVER Alea                           Edmonton             2:26:22  6:57 
   38 MOSENTINE Courtney                   Prince Albert        2:29:16  7:05 
   39 CORRY Melanie                        Calgary              2:29:49  7:06 
   40 JESPERSEN Kristina                   Edmonton             2:33:10  7:16 
   41 BARTLETT Naomi                       Fort Saskatchewan    2:34:46  7:21 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 26-30

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 RENDELL Alison                                            1:18:19  3:43 
    2 MANAGH Larissa                       Calgary              1:25:31  4:04 
    3 CAVALIERE Nancy                      Edmonton             1:35:36  4:32 
    4 EWALD Laurie                         Edmonton             1:40:38  4:47 
    5 AUBERT ANNIE                         COLD LAKE            1:42:32  4:52 
    6 SARKISIAN Sofia                      Edmonton             1:45:08  4:59 
    7 NIELSEN Heather                      Edmonton             1:48:43  5:10 
    8 CARR Dawn                            Edmonton             1:50:43  5:15 
    9 KRISTENSEN Ingrid                    Calgary              1:50:48  5:16 
   10 LAMBERT Linda                        Sherwood Park        1:50:53  5:16 
   11 SCHAFFER Kris                        Edmonton             1:53:41  5:24 
   12 LERBEKMO Kimberly                    Edmonton             1:53:55  5:24 
   13 BLACK Amanda                         Edmonton             1:54:29  5:26 
   14 MCLAUGHLIN Carrie                    Calgary              1:55:14  5:28 
   15 KITT Joleen                          Edmonton             1:55:59  5:30 
   16 PETRYSHEN Shirley                    Edmonton             1:56:23  5:31 
   17 JONES Melanie                        Calgary              1:56:27  5:32 
   18 LAYTON Tracy                         Edmonton             1:56:44  5:32 
   19 SEARS Amanda                         Fort Saskatchewan    1:56:54  5:33 
   20 TATHAM Reidun                        Calgary              1:58:06  5:36 
   21 WILEY Jennifer                       Edmonton             1:58:21  5:37 
   22 MILNE Leah                           Sherwood Park        2:00:00  5:42 
   23 EVANS Deanne                         Athabasca            2:01:22  5:46 
   24 AGAR Kim                             Edmonton             2:05:07  5:56 
   25 GIENGER Shannon                      Edmonton             2:05:40  5:58 
   26 HENDERSON Tammy                      Edmonton             2:09:10  6:08 
   27 SULIT Theresa                        Sherwood Park        2:09:11  6:08 
   28 BOURGEOIS Amber                      Morinville           2:11:46  6:15 
   29 FERGUSON Heather                     Edmonton             2:12:21  6:17 
   30 CARLYLE Allison                      Edmonton             2:13:48  6:21 
   31 PATTERSON Wendy                      Edmonton             2:14:15  6:22 
   32 FRASER Elizabeth                     Edmonton             2:17:08  6:30 
   33 POSEIN Summer                        Edmonton             2:18:52  6:35 
   34 STEWART Chalice                      Westlock             2:20:10  6:39 
   35 DUPERRON Kim                         Edmonton             2:20:19  6:39 
   36 EGGLESTON Lana                       Edmonton             2:22:19  6:45 
   37 BUCKLEY Heide                        St. Albert           2:22:49  6:47 
   38 WILSON Jennifer                      Sherwood Park        2:23:06  6:47 
   39 GRAHAM Kerstin                       Edmonton             2:23:20  6:48 
   40 MCCREANOR Laura                      Calgary              2:24:28  6:51 
   41 MENON Deepa                          Edmonton             2:25:56  6:55 
   42 ZMURCHUK Lesley                      Sherwood Park        2:27:06  6:59 
   43 ZUKOWSKY Lori                        Sherwood Park        2:32:36  7:14 
   44 LENZ Stacy                           Edmonton             2:33:18  7:16 
   45 COLLINS-LAUBER Kimberley             Whitecourt           2:37:35  7:29 
   46 QUIGLEY S. Evangeline                Edmonton             2:38:02  7:30 
   47 WARD Charity                         Edmonton             2:58:06  8:27 
   48 HUNTER Nicole                        Whitecourt           2:58:07  8:27 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 31-35

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 CONNELLY Tina                                             1:14:14  3:32 
    2 ZAMBRANO Maria                                            1:15:06  3:34 
    3 HARVEY Lisa                                               1:20:13  3:49 
    4 BABCOCK Alexandra                    Hungary              1:20:31  3:49 
    5 CORMIER Michele                                           1:22:33  3:55 
    6 ANAKA Leah                           Edmonton             1:32:31  4:24 
    7 ROGOSCHEWSKY Annie                   Red Deer             1:34:08  4:28 
    8 HARGREAVES Elizabeth                 Edmonton             1:37:13  4:37 
    9 KLINGER Barbara                      Edmonton             1:37:37  4:38 
   10 JONES Shannon                        Edmonton             1:40:13  4:45 
   11 GOODWIN Liz                          Edmonton             1:41:17  4:48 
   12 MADSEN Helen                         Calgary              1:41:52  4:50 
   13 GOUVEIA Helena                       Edmonton             1:42:40  4:52 
   14 FERGUSON Corinne                     Edmonton             1:47:41  5:07 
   15 HALPIN Anne                          Edmonton             1:48:32  5:09 
   16 HUGHES marie                         Edmonton             1:49:32  5:12 
   17 GILLIS Gertie                        Sherwood Park        1:50:18  5:14 
   18 ZIEHR Terry                          Stony Plain          1:52:43  5:21 
   19 CUNNINGHAM Jill                      Edmonton             1:52:58  5:22 
   20 OWENS janice                         stony plain          1:53:23  5:23 
   21 LAKA Trina                           Edmonton             1:54:20  5:26 
   22 BLAISE Kyla                          Sherwood Park        1:56:53  5:33 
   23 SCHLECKER Cheryl                     Edmonton             1:57:02  5:33 
   24 YOUNGSON Tara                        Leduc                1:59:47  5:41 
   25 MORRISON Tammy                       Athabasca            2:01:26  5:46 
   26 BALL Kimberly                        Calgary              2:02:46  5:50 
   27 TKALCIC Helen                        Edmonton             2:03:31  5:52 
   28 REIMER Amber                         Calgary              2:03:54  5:53 
   29 KELEMINOVIC Diana                    Edmonton             2:04:01  5:53 
   30 SCHAMUHN KIRK Deborah                Edmonton             2:05:42  5:58 
   31 LUHOWY Julie                         St. Albert           2:06:10  5:59 
   32 GRAND Cindy                          Edmonton             2:07:52  6:04 
   33 PERRI irene                          edmonton             2:09:16  6:08 
   34 VANDALFSEN Sheila                    Calgary              2:09:23  6:08 
   35 BIGELOW Barb                         Redwater             2:10:52  6:13 
   36 STELMACH Bonnie                      Edmonton             2:11:31  6:14 
   37 QUIGLEY Daphne                       Edmonton             2:12:15  6:17 
   38 NADEAU Romaine                       St. Albert           2:12:39  6:18 
   39 HESS Tara                            Edmonton             2:12:43  6:18 
   40 CABEL stacy                          Leduc                2:12:59  6:19 
   41 MELNYK Susie                         Sherwood Park        2:13:01  6:19 
   42 RECK Stacie                          Edmonton             2:14:08  6:22 
   43 CROWDER Deborah                      St. Albert           2:15:01  6:24 
   44 BERRINGTON Pam                       Man                  2:15:22  6:25 
   45 GUERREIRO Angie                      Edmonton             2:15:40  6:26 
   46 COMEAU Trishia                       edmonton             2:16:39  6:29 
   47 TICE NICOLE                          SHERWOOD PARK        2:17:08  6:30 
   48 TERADA Akiko                         Edmonton             2:18:00  6:33 
   49 ORSINI Shannon                       Edmonton             2:18:27  6:34 
   50 MACDONALD Brandi                     Edmonton             2:20:34  6:40 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 36-40

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 SMITH Lucy                                                1:14:18  3:32 
    2 AUGERT Claudette                     Edmonton             1:27:20  4:09 
    3 KIRCHNER Laurel                      Sherwood Park        1:31:48  4:22 
    4 SHAW Diana                           Edmonton             1:39:11  4:43 
    5 HARGREAVES Michelle                  Calgary              1:43:38  4:55 
    6 BAYLIS Leslie                        Calgary              1:46:49  5:04 
    7 WARD Jennifer                        Edmonton             1:46:59  5:05 
    8 SHELSTAD Gladys                      Sherwood Park        1:47:51  5:07 
    9 MARTENS Diane                        Sherwood Park        1:48:36  5:09 
   10 HUTCHINSON Avis                      Sherwood Park        1:48:40  5:09 
   11 FICHT Angela                         St. Albert           1:50:14  5:14 
   12 MOREHEN Claire                       Edmonton             1:51:07  5:16 
   13 SEAL Deb                             Slave Lake           1:53:38  5:24 
   14 KILLEEN kelly                        sherwood park        1:54:56  5:27 
   15 CUNNINGHAM Teresa                    edmonton             1:55:00  5:28 
   16 HOLOD Carol                          Edmonton             1:56:46  5:33 
   17 DILLON Dawn                          Edmonton             1:56:53  5:33 
   18 TROCCOLI Linda                       Edmonton             1:57:08  5:34 
   19 KUEBEL Laura                         Edmonton             1:57:16  5:34 
   20 LOVE Ann                                                  1:57:23  5:34 
   21 MAURICIO Wanda                       Edmonton             1:58:46  5:38 
   22 TURLIONE Angela                      Edmonton             1:58:53  5:39 
   23 MORRIS Shelley                       Sherwood Park        1:59:12  5:39 
   24 FUNKE Bonny                          Sherwood Park        2:00:19  5:43 
   25 ABERDEEN Diane                       Edmonton             2:00:58  5:44 
   26 NOTLEY Rachel                        Edmonton             2:01:03  5:45 
   27 MILLER Laila                         Edmonton             2:01:23  5:46 
   28 AHLSWEDE Susanne                     Edmonton             2:04:19  5:54 
   29 HART Ginger                          Sherwood Park        2:06:18  6:00 
   30 HANSON Beverley                      St. Albert           2:06:34  6:00 
   31 MANDOCK Clarissa                     Edmonton             2:06:53  6:01 
   32 BATES Heidi                          Sherwood Park        2:07:15  6:02 
   33 SENN Deana                           Cold Lake            2:08:23  6:06 
   34 RUETHER Deanna                       Edmonton             2:10:53  6:13 
   35 SHELOFF Tracy                        Edmonton             2:11:00  6:13 
   36 CAHAREL Colleen                      Sherwood Park        2:11:18  6:14 
   37 FAUCHON Lana                         St. Albert           2:11:28  6:14 
   38 MARTELL Sylvia                       Whitecourt           2:11:37  6:15 
   39 ROLLS Holly                          Stony Plain          2:12:48  6:18 
   40 MILLER Penny                         Edmonton             2:12:54  6:18 
   41 SAWER Jeanette                       Sherwood Park        2:13:00  6:19 
   42 DAVIS Jane                           St Albert            2:13:01  6:19 
   43 PRETTY Tamin                         Edmonton             2:16:13  6:28 
   44 MARIK Michele                        Edmonton             2:17:21  6:31 
   45 DENONCOURT Della                     Whitecourt           2:17:40  6:32 
   46 SEBZDA Sandra                        Edmonton             2:19:21  6:37 
   47 PAKOSZ Patricia                      Edmonton             2:19:21  6:37 
   48 SARA Judy                            Edmonton             2:19:21  6:37 
   49 WINCHESTER Donna                     Edmonton             2:19:25  6:37 
   50 CAMPBELL Sheilagh                    Edmonton             2:20:29  6:40 
   51 BINKLEY NICOLETTE                    SHERWOOD PARK        2:21:01  6:41 
   52 JANZEN Georgina                      Edmonton             2:21:07  6:42 
   53 DENSCOMBE Sheena                     Calgary              2:22:17  6:45 
   54 DOYLE Mary                           Edmonton             2:26:03  6:56 
   55 NOCITA Kim                           Calgary              2:27:54  7:01 
   56 STOBBE Patti                         Stony Plain          2:31:31  7:11 
   57 STERLING Sherry                      Sherwood Park        2:31:44  7:12 
   58 HUBER Patty                          Whitecourt           2:51:52  8:09 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 41-45

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 SMITH Brenda                         Sherwood Park        1:23:08  3:57 
    2 DENNIS Dianna                        Edmonton             1:29:45  4:16 
    3 RELLING Bev                          Edmonton             1:39:47  4:44 
    4 NEWMAN Kirsten                       Sherwood Park        1:40:24  4:46 
    5 ZABOLOTNIUK gerianne                 st. albert           1:42:33  4:52 
    6 SNELL Deborah                        Edmonton             1:45:20  5:00 
    7 MURPHY Cheryl                        St. Albert           1:48:27  5:09 
    8 MAGEE Diana                          Edmonton             1:51:49  5:18 
    9 SUDERMAN angela                      edmonton             1:51:57  5:19 
   10 PERCY Leslie                         Edmonton             1:52:29  5:20 
   11 LLOYD Connie                         Sherwood Park        1:53:33  5:23 
   12 FAWCETT Erin                         St. Albert           1:53:47  5:24 
   13 BORG Kathleen                        Edmonton             1:54:36  5:26 
   14 CUJEC Bibiana                        Edmonton             1:56:45  5:32 
   15 CONNELLY MARGAUX                     EDMONTON             1:57:57  5:36 
   16 O'BRIEN Lise                         Sherwood Park        1:58:17  5:37 
   17 GIESINGER Joanne                     Sherwood Park        1:59:01  5:39 
   18 ROBERTSON Lynn                       Edmonton             1:59:19  5:40 
   19 HOULIHAN Roz                         Fort McMurray        2:02:38  5:49 
   20 MCINNES Sharon                       St. Albert           2:02:48  5:50 
   21 REHMANN Josie                        Edmonton             2:04:05  5:53 
   22 ANNABLE Jennifer                     Calgary              2:04:44  5:55 
   23 SPELLISCY Barbara                    Calgary              2:05:12  5:56 
   24 MATHER Lori                          Whitecourt           2:05:50  5:58 
   25 SCHOLZ Carla                         Calgary              2:06:11  5:59 
   26 PARKER Terry                         Ardrossan            2:06:55  6:01 
   27 LAWLEY Angela                        Fort McMurray        2:10:05  6:10 
   28 FORGAN Susan                         Edmonton             2:10:59  6:13 
   29 BEGLAU Melanie                       Sherwood Park        2:11:18  6:14 
   30 WOOD Marie                           Edmonton             2:12:27  6:17 
   31 MACDONALD Johanna                    Edmonton             2:12:35  6:17 
   32 MARDIROSSIAN Margaret                Edmonton             2:14:13  6:22 
   33 HOYER Patti                                               2:14:29  6:23 
   34 MCNEILLY Joanne                      Fort McMurray        2:14:39  6:23 
   35 INGRAM Lori                          Whitecourt           2:15:15  6:25 
   36 ALLEN Linda                          St. Albert           2:15:37  6:26 
   37 FAN Josephine                        Edmonton             2:16:39  6:29 
   38 HENDERSON Wendy                      Edmonton             2:17:07  6:30 
   39 RIPLEY Lesley                        Edmonton             2:18:37  6:35 
   40 WILLIAMS Judy                        Lethbridge           2:20:19  6:39 
   41 WILLIAMS Janice                      Sherwood Park        2:21:01  6:41 
   42 SEEMANN Lori                         Edmonton             2:22:35  6:46 
   43 BELZIL Francoise                     Edmonton             2:22:51  6:47 
   44 PROTZ Maryanne                       Edmonton             2:28:30  7:03 
   45 GRAHAM Joanne                        St. Albert           2:36:54  7:27 
   46 KAPLER Wendy                         whitecourt           2:37:34  7:29 
   47 WARREN-BLAIS Elaine                  Edmonton             3:36:18 10:16 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 46-50

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 FITZGERALD Karen                     Edmonton             1:38:39  4:41 
    2 FRIEDRICK Lynn                       Edmonton             1:47:14  5:05 
    3 ROBERTSON Karen                      st. albert           1:47:32  5:06 
    4 FLANAGAN Kerstin                     Edmonton             1:47:33  5:06 
    5 GEE Yummoi                           Edmonton             1:47:41  5:07 
    6 COLTER Janet                         St. Albert           1:47:44  5:07 
    7 MOSLEH Zina                          St. Albert           1:48:42  5:10 
    8 MCKINLEY Marilyn                     Edmonton             1:56:21  5:31 
    9 JONES Connie                         Whitecourt           1:57:43  5:35 
   10 SMITH Dorothy                        Airdrie              1:58:17  5:37 
   11 HAAS Wilma                           Edmonton             2:00:47  5:44 
   12 CARGILL Linda                        St. Albert           2:02:57  5:50 
   13 EGGLESTONE Donna                     Edmonton             2:04:45  5:55 
   14 REED Bev                             Calgary              2:07:25  6:03 
   15 NICHOLLS Marie                       Edmonton             2:09:24  6:08 
   16 PRESHING Chris                       Edmonton             2:11:47  6:15 
   17 NORRIS Maureen                       Edmonton             2:11:55  6:16 
   18 PRINS Susan                          St. Albert           2:12:01  6:16 
   19 MASLEY Rebbie                        Red Deer             2:12:35  6:17 
   20 BOER Faye                            Edmonton             2:13:15  6:19 
   21 BECH Jill                            Ft. Saskatchewan     2:14:12  6:22 
   22 ROY Velda                            Sherwood Park        2:14:51  6:24 
   23 PELLETIER Florence                   Edmonton             2:15:46  6:27 
   24 BOSCH Rita                           Sherwood Park        2:16:24  6:28 
   25 WHEATCROFT Louise                    Edmonton             2:19:32  6:37 
   26 ALM Terry                            St. Albert           2:19:45  6:38 
   27 PHILPOTT Katie                       Edmonton             2:21:26  6:43 
   28 NEILSON Maggie                       Edmonton             2:21:26  6:43 
   29 KOWALIUK Debbi                       Edmonton             2:23:20  6:48 
   30 GROVER Ris                           St. Albert           2:24:02  6:50 
   31 SCHULTZ Joanne                       St. Albert           2:24:35  6:52 
   32 SHASKE Suzan                         Edmonton             2:25:53  6:55 
   33 PASSMORE Eileen                      Edmonton             2:42:26  7:42 
   34 WIGTON Linda                         Whitecourt           2:45:55  7:52 
   35 BEECROFT Amina                                            3:11:54  9:06 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 51-55

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 FERNETS Linda                        Edmonton             1:37:49  4:39 
    2 YATES Anita                          Edmonton             1:39:15  4:43 
    3 THICKE Janice                        St. Albert           1:55:27  5:29 
    4 REBUS Christina                      Camrose              2:01:44  5:47 
    5 DRVARIC Laurey                       Edmonton             2:03:46  5:52 
    6 HEIKEL Janet                         Edmonton             2:06:15  5:59 
    7 MULDOON Maureen                      Edmonton             2:06:48  6:01 
    8 TULIP Jennifer                       Edmonton             2:07:50  6:04 
    9 DOUGLAS Elizabeth                    Whitecourt           2:14:40  6:23 
   10 EWART-JOHNSON Shelley                Edmonton             2:17:10  6:31 
   11 DALY Roberta                         St Albert            2:18:27  6:34 
   12 KIPLING Virginia                     Whitecourt           2:24:24  6:51 
   13 SABOURIN Claudette                   Edmonton             2:25:52  6:55 
   14 WILLIAMS Susan                       Edmonton             2:27:17  6:59 
   15 BUDD Marg                            Edmonton             2:29:15  7:05 
   16 YURCHAK Irene                        Fort Saskatchewan    2:33:10  7:16 
   17 BRAITHWAITE Phyllis                  Edmonton             2:39:16  7:33 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 56-60

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 FORDE Bridie                         Stettler             2:12:41  6:18 
    2 TIGNER Iris                          St. Albert           2:14:22  6:23 
    3 YOUNG KOLBUC Sandra                  Whitecourt           2:24:24  6:51 
    4 DALE Phyllis                         Edmonton             2:42:53  7:44 

           ------------------------------

           AGE GROUP: WOMEN 61 & Over

Place Name                                 City                 Finish  Pace  
===== ==================================== ==================== ======= ===== 
    1 VANZELLA Camille                     Edmonton             2:10:03  6:10 


Main Areas