Runnning Room

Run The Lake - 16th Annual
10K Run

Results

Rank Clock Time Pace/km Bib First name Last name Gender Division Gender Rank Division Rank
1 31:46:00 3:10:36 5095 Predrag Mladenovic M LM35-39 1/55 1/7
2 1:01:20 6:08 5006 Carolyn Vandenberg F LF35-39 2/41 2/7
3 1:01:23 6:09 5007 Lori Brozovich F LF40-44 3/41 2/4
4 1:01:23 6:09 5017 Heather Lafond F LF20-29 4/41 2/8
5 1:01:24 6:09 5016 Debbie Van Haecke F LF50-54 5/41 2/3
6 1:01:24 6:09 5104 Alisha Van Bavel F LF20-29 6/41 3/8
7 1:02:39 6:16 5019 Katherine Lee F LF20-29 7/41 4/8
8 1:02:41 6:17 5061 Ouida Shiers F LF30-34 8/41 2/8
9 1:04:39 6:28 5037 Gordon Henderson M LM30-34 2/55 2/6
10 1:05:15 6:32 5020 Evelyn Lindblom F LF45-49 9/41 2/5
11 1:07:12 6:44 5032 Lorna Beresford F LF50-54 10/41 3/3
12 1:07:13 6:44 5033 Stock Sandford M LM50-54 3/55 2/12
13 1:07:15 6:44 5024 Christian Wright M LM30-34 4/55 3/6
14 1:07:54 6:48 5012 Kevin Quigley M LM45-49 5/55 2/7
15 1:08:34 6:52 5004 Laurie Reid F LF20-29 11/41 5/8
16 1:09:50 6:59 5013 Taryn Abate F LF20-29 12/41 6/8
17 1:10:15 7:02 5035 Janet Aaltonen F LF40-44 13/41 3/4
18 33:04:00 3:18:24 5094 Jay Boychuk M LMNOAGE 6/55 1/3
19 33:48:00 3:22:48 5092 Paul Leduc M LM35-39 7/55 2/7
20 35:25:00 3:32:30 5088 Alex Grant M LM15-19 8/55 1/2
21 37:11:00 3:43:06 5076 Larry Yan M LM45-49 9/55 1/7
22 39:43:00 3:58:18 5018 William Borzi M LM35-39 10/55 3/7
23 39:57:00 3:59:42 5077 Daniel Cross M LM50-54 11/55 1/12
24 40:29:00 4:02:54 5058 Janet Maynard F LF30-34 1/41 1/8
25 40:56:00 4:05:36 5027 Dale Bird M LM45-49 12/55 3/7
26 41:05:00 4:06:30 5039 Peter Brouwers M LM45-49 13/55 4/7
27 41:08:00 4:06:48 5079 Tony Giambattista M LM40-44 14/55 1/5
28 41:13:00 4:07:18 5091 Maggie Hutton F LF15-19 14/41 1/3
29 41:23:00 4:08:18 5038 Randy Moore M LM50-54 15/55 3/12
30 42:19:00 4:13:54 5072 Alex Keeting M LM50-54 16/55 4/12
31 42:33:00 4:15:18 5074 Brian Taylor M LM50-54 17/55 5/12
32 42:52:00 4:17:12 5021 Keith Dandrade M LM35-39 18/55 4/7
33 42:52:00 4:17:12 5053 Nicole Wright F LF35-39 15/41 1/7
34 43:00:00 4:18:00 5067 Anthony McCoubrey M LM35-39 19/55 5/7
35 43:04:00 4:18:24 5068 Christian Manolache M LM20-29 20/55 1/6
36 43:05:00 4:18:30 5083 Erin King F LF35-39 16/41 3/7
37 43:23:00 4:20:18 5081 Tyler Brown M LM20-29 21/55 2/6
38 43:56:00 4:23:36 5096 Dan Plouffe M LM20-29 22/55 3/6
39 44:12:00 4:25:12 5078 Carmen Giambattista M LM40-44 23/55 2/5
40 45:03:00 4:30:18 5015 Tim Boyle M LM30-34 24/55 1/6
41 45:03:00 4:30:18 1000 TIM BOYLE M LMNOAGE 25/55 2/3
42 45:04:00 4:30:24 5100 Anne Cavanagh F LF20-29 17/41 1/8
43 45:17:00 4:31:42 5031 Duztyn Leonard M LM20-29 26/55 4/6
44 45:17:00 4:31:42 5044 Ronald Larock M LM50-54 27/55 6/12
45 45:25:00 4:32:30 5063 John Wieser M LM45-49 28/55 5/7
46 45:57:00 4:35:42 5014 Michael Abate M LM20-29 29/55 5/6
47 46:03:00 4:36:18 5062 Matthew Wieser M LM-14 30/55 1/1
48 46:06:00 4:36:36 5030 Linda Leonard F LF45-49 18/41 1/5
49 46:38:00 4:39:48 5040 Jeffrey LaBine M LM20-29 31/55 6/6
50 47:00:00 4:42:00 5090 Mathew Giambattista M LM15-19 32/55 2/2
51 47:18:00 4:43:48 5025 Howard Kideckel M LM55-59 33/55 1/3
52 47:32:00 4:45:12 5102 Roger Bernard M LMNOAGE 34/55 3/3
53 47:38:00 4:45:48 5057 Jacques LeBlanc M LM50-54 35/55 7/12
54 47:50:00 4:47:00 5089 Michelle Roebuck F LF30-34 19/41 3/8
55 47:50:00 4:47:00 5022 Michael O'Brien M LM35-39 36/55 6/7
56 47:55:00 4:47:30 5101 Alfredo Suarez M LM45-49 37/55 6/7
57 48:40:00 4:52:00 5046 Kevin Folk M LM30-34 38/55 4/6
58 49:00:00 4:54:00 5071 Grieg King M LM35-39 39/55 7/7
59 49:35:00 4:57:30 5052 Troy Williams M LM40-44 40/55 3/5
60 50:01:00 5:00:06 5045 Kathrine Nickel F LF30-34 20/41 4/8
61 50:02:00 5:00:12 5009 Andrea Speirs F LF15-19 21/41 2/3
62 50:15:00 5:01:30 5059 Gail Kissoon F LF35-39 22/41 4/7
63 50:18:00 5:01:48 5042 Jill Crate F LF20-29 23/41 7/8
64 50:27:00 5:02:42 5105 Garry Pappin M LM50-54 41/55 8/12
65 50:34:00 5:03:24 5049 Marie Beyette F LF40-44 24/41 1/4
66 51:16:00 5:07:36 5043 Don Crate M LM50-54 42/55 9/12
67 51:18:00 5:07:48 5073 Don Metcalfe M LM45-49 43/55 7/7
68 51:18:00 5:07:48 5054 Brenda Fraser F LF40-44 25/41 4/4
69 51:57:00 5:11:42 5005 Dave McGregor M LM55-59 44/55 2/3
70 52:04:00 5:12:24 5036 Karen Ingold F LF45-49 26/41 3/5
71 52:14:00 5:13:24 5065 Joan Munro F LF55-59 27/41 1/3
72 52:29:00 5:14:54 5026 Marlene Kideckel F LF55-59 28/41 2/3
73 52:29:00 5:14:54 5098 Karen Condon F LF45-49 29/41 4/5
74 53:29:00 5:20:54 5028 Kelley Caise F LF35-39 30/41 5/7
75 53:53:00 5:23:18 5064 Alan Carter M LM65+ 45/55 1/2
76 54:21:00 5:26:06 5029 Kelly Snowdon F LF35-39 31/41 6/7
77 54:32:00 5:27:12 5097 Rick Saunders M LM55-59 46/55 3/3
78 54:57:00 5:29:42 5011 Jennifer Russell F LF30-34 32/41 5/8
79 55:20:00 5:32:00 5087 Craig Hutcheon M LM50-54 47/55 10/12
80 55:35:00 5:33:30 5075 Mark Surchin M LM50-54 48/55 11/12
81 55:55:00 5:35:30 5010 Joanna Skomra F LF30-34 33/41 6/8
82 55:57:00 5:35:42 5070 Lori Rayner F LF30-34 34/41 7/8
83 56:24:00 5:38:24 5069 Robert Lindsay M LM30-34 49/55 5/6
84 56:47:00 5:40:42 5080 Karlee Williams F LF15-19 35/41 3/3
85 56:49:00 5:40:54 5055 Luanne Fockler F LF20-29 36/41 8/8
86 57:04:00 5:42:24 5085 Marcel Wagner M LM30-34 50/55 6/6
87 57:04:00 5:42:24 5086 Winnie Wong F LF30-34 37/41 8/8
88 57:11:00 5:43:06 5051 John Caesar M LM40-44 51/55 4/5
89 57:17:00 5:43:42 5041 Bryan Bufton M LM65+ 52/55 2/2
90 57:38:00 5:45:48 5048 Andrew Ross M LM40-44 53/55 5/5
91 58:26:00 5:50:36 5047 Kolette Taber F LF50-54 38/41 1/3
92 58:55:00 5:53:30 5093 Susan Griffin F LF35-39 39/41 7/7
93 59:19:00 5:55:54 5099 John Warner M LM60-64 54/55 1/1
94 59:21:00 5:56:06 5056 Pauline Albert F LF55-59 40/41 3/3
95 59:31:00 5:57:06 5034 Sarah Stones F LF45-49 41/41 5/5
96 59:50:00 5:59:00 5060 Chris Beier M LM50-54 55/55 12/12

Results by: Chip Time Results
www.chiptimeresults.com

Main Areas