Runnning Room

Hypothermic Half Marathon 2012 - Edmonton #1
Early Bird 1/2 Run - 9:00 am

Results

Rank Clock Time Pace/km Bib First name Last name City Gender Division Gender Rank Division Rank
1 1:34:33 4:29 2630 Peter Block Slave Lake M M5059 1/52 1/12
2 1:37:35 4:38 2822 Jon Morrison Edmonton M M3039 2/52 1/14
3 1:42:04 4:51 2666 Perry Coey Morinville M M5059 3/52 2/12
4 1:43:29 4:55 2686 Cliff De Bruijn Edmonton M M2029 4/52 1/16
5 1:43:29 4:55 2923 Catherine Walker Cold Lake F F4049 1/83 1/10
6 1:43:38 4:55 2824 Heather Mosher Edmonton F F2029 2/83 1/30
7 1:43:39 4:55 2684 Owen Davison Edmonton M M3039 5/52 2/14
8 1:44:13 4:57 2660 Marc Chiswell Edmonton M M2029 6/52 2/16
9 1:44:30 4:58 2633 Diane Boisvert Edmonton F F5059 3/83 1/14
10 1:45:41 5:01 2791 Jason MacKelvie Edmonton M M3039 7/52 3/14
11 1:45:47 5:01 2703 Rachel Foley Edmonton F F3039 4/83 1/28
12 1:46:00 5:02 2814 Brent Mikaelsen Edmonton M M4049 8/52 1/6
13 1:46:17 5:03 2637 Allan Brace Cold Lake M M5059 9/52 3/12
14 1:46:36 5:04 2783 Nathan Loitz Athabasca M M3039 10/52 4/14
15 1:47:04 5:05 2724 Karen Hackenbrook Edmonton F F3039 5/83 2/28
16 1:48:12 5:08 2913 Kevin Unrau Edmonton M M2029 11/52 3/16
17 1:49:21 5:11 2754 Melissa Kerby Edmonton F F2029 6/83 2/30
18 1:49:22 5:11 2954 Steven Gruenberg Fort McMurray M M3039 12/52 5/14
19 1:49:27 5:12 2710 Kevin Gallant St. Albert M M5059 13/52 4/12
20 1:49:42 5:12 2805 Matthew Mazurek Edmonton M M2029 14/52 4/16
21 1:50:41 5:15 2922 Jordan Walker Cold Lake M M3039 15/52 6/14
22 1:50:47 5:16 2709 Denis Gagnon Peace River M M2029 16/52 5/16
23 1:50:47 5:16 2817 Dan Moffet Peace River M M3039 17/52 7/14
24 1:50:56 5:16 2949 Agnes Zukowski Edmonton F F3039 7/83 3/28
25 1:51:57 5:19 2675 Adam Coutee Cold Lake M M3039 18/52 8/14
26 1:52:21 5:20 2849 Steven Prozniak Edmonton M M2029 19/52 6/16
27 1:52:31 5:20 2636 Jan Bosch Sherwood Park M M2029 20/52 7/16
28 1:53:35 5:23 2646 Christa Cabaj Edmonton F F2029 8/83 3/30
29 1:53:46 5:24 2785 Anthony Lott Edmonton M M2029 21/52 8/16
30 1:53:56 5:24 2792 Catherine MacKenz Edmonton F F4049 9/83 2/10
31 1:55:09 5:28 2872 Jinhee Schwartz Edmonton F F3039 10/83 4/28
32 1:55:18 5:28 2751 Jessica Juha Athabasca F F2029 11/83 4/30
33 1:55:22 5:29 2697 James Ferguson Edmonton M M60+ 22/52 1/4
34 1:55:34 5:29 2936 Nicole Williams Edmonton F F2029 12/83 5/30
35 1:56:00 5:30 2886 Lisa Stern Edmonton F F2029 13/83 6/30
36 1:56:59 5:33 2802 Jenny Martin Cold Lake F F3039 14/83 5/28
37 1:56:59 5:33 2845 Rachel Posch Edmonton F F4049 15/83 3/10
38 1:57:40 5:35 2682 Sean Curran St. Albert M M3039 23/52 9/14
39 1:57:41 5:35 2604 Chris Anderson St. Albert M M3039 24/52 10/14
40 1:57:52 5:36 2705 Luke Fournier St. Albert M M2029 25/52 9/16
41 1:57:54 5:36 2803 Stephanie Martin Island Lake F F4049 16/83 4/10
42 1:58:04 5:36 2846 Jeremy Power St. Albert M M3039 26/52 11/14
43 1:58:04 5:36 2653 Tara Cawson St. Albert F F3039 17/83 6/28
44 1:58:17 5:37 2947 Tom Young Edmonton M M4049 27/52 2/6
45 1:59:00 5:39 2831 Daniela O'Callagh Edmonton F F2029 18/83 7/30
46 1:59:03 5:39 2718 Mandi Goudie Edmonton F F2029 19/83 8/30
47 1:59:25 5:40 2919 Karley Waisanen Edmonton F F2029 20/83 9/30
48 1:59:25 5:40 2648 Jerry Candlish Edmonton M M5059 28/52 5/12
49 1:59:41 5:41 2870 Pamela Schmidt Edmonton F F2029 21/83 10/30
50 1:59:51 5:41 2764 Micheal Klassen Leduc M M3039 29/52 12/14
51 2:00:42 5:44 2727 Deanna Hannley St. Albert F F3039 22/83 7/28
52 2:01:30 5:46 2760 Angie Kim Edmonton F F3039 23/83 8/28
53 2:01:39 5:46 2693 Ray Duperron High River M M5059 30/52 6/12
54 2:01:51 5:47 2774 Harmony Lamoureux Athabasca F F3039 24/83 9/28
55 2:01:52 5:47 2766 Cailynn Klingbeil Edmonton F F2029 25/83 11/30
56 2:01:59 5:47 2690 Meghan Dobie Coleman F F2029 26/83 12/30
57 2:02:27 5:49 2871 Bob Schroffel Edmonton M M5059 31/52 7/12
58 2:03:17 5:51 2619 Erin Baydak Edmonton F F3039 27/83 10/28
59 2:03:26 5:51 2634 Dan Boonstra Edmonton M M4049 32/52 3/6
60 2:03:29 5:52 2896 Kim Tannas Edmonton F F3039 28/83 11/28
61 2:03:35 5:52 2707 Michael Fulsom Edmonton M M2029 33/52 10/16
62 2:03:42 5:52 2874 Michelle Scott Beaumont F F2029 29/83 13/30
63 2:03:55 5:53 2678 Robyn Craswell Edmonton F F2029 30/83 14/30
64 2:04:02 5:53 2662 Stephanie Christe Edmonton F F2029 31/83 15/30
65 2:04:02 5:53 2661 Linda Christensen Edmonton F F5059 32/83 2/14
66 2:04:04 5:53 2804 Troyan Mason Edmonton M M3039 34/52 13/14
67 2:05:07 5:56 2825 Anika Mueller Evansburg F F2029 33/83 16/30
68 2:06:02 5:59 2749 Whitney Jones Peace River F F2029 34/83 17/30
69 2:06:13 5:59 2934 Daylyn White Edmonton F F3039 35/83 12/28
70 2:06:24 5:60 2873 Brian Scott Beaumont M M5059 35/52 8/12
71 2:06:53 6:01 2618 Jennifer Barchard Edmonton F F5059 36/83 3/14
72 2:06:59 6:02 2676 Bill Covey Edmonton M M5059 36/52 9/12
73 2:07:07 6:02 2877 Jodie Shipton Edmonton F F3039 37/83 13/28
74 2:07:21 6:03 2950 Tanis Zutz Stony Plain F F3039 38/83 14/28
75 2:07:29 6:03 2687 Victoria Debert Edmonton F F4049 39/83 5/10
76 2:07:48 6:04 2921 George Walker Cherry Grove M M60+ 37/52 2/4
77 2:07:57 6:04 2798 Gregory Malcolm Widewater M M4049 38/52 4/6
78 2:08:14 6:05 2820 Rachel Monai St. Albert F F2029 40/83 18/30
79 2:08:22 6:06 2721 Garry Grant St. Albert M M60+ 39/52 3/4
80 2:08:23 6:06 2940 Connie Wong Edmonton F F3039 41/83 15/28
81 2:08:27 6:06 2720 Rhetta Grant St. Albert F F3039 42/83 16/28
82 2:08:28 6:06 2644 Alaina Burgoyne St. Albert F F3039 43/83 17/28
83 2:08:55 6:07 2689 Maria Divito St. Albert F F4049 44/83 6/10
84 2:08:57 6:07 2850 Hasmukhlal Rajani Edmonton M M60+ 40/52 4/4
85 2:10:28 6:11 2750 Shirley Jorgensen Leduc F F5059 45/83 4/14
86 2:10:30 6:12 2763 Jody Klassen Grande Prairie F F3039 46/83 18/28
87 2:11:04 6:13 2729 Tyler Harrison Edmonton M M2029 41/52 11/16
88 2:11:36 6:15 2696 Dan Evans Barrhead M M3039 42/52 14/14
89 2:12:15 6:17 2867 Leah Sartison Sherwood Park F F2029 47/83 19/30
90 2:12:23 6:17 2937 Lori Williamson Edmonton F F3039 48/83 19/28
91 2:12:24 6:17 2685 Samantha Dawe Edmonton F F3039 49/83 20/28
92 2:12:28 6:17 2881 Chris Soltesz Cold Lake M M2029 43/52 12/16
93 2:13:17 6:19 2614 Mychael Ballester Edmonton M M2029 44/52 13/16
94 2:13:19 6:20 2853 Peter M. Rayment Edmonton M M4049 45/52 5/6
95 2:13:24 6:20 2617 William Barber St. Albert M M5059 46/52 10/12
96 2:13:29 6:20 2916 Brittany Vis Edmonton F F2029 50/83 20/30
97 2:13:38 6:20 2951 Nikki Zwaga Edmonton F F2029 51/83 21/30
98 2:13:53 6:21 2811 Dani McIntosh Canmore F F2029 52/83 22/30
99 2:14:12 6:22 2816 Adrienne Moffet Peace River F F3039 53/83 21/28
100 2:14:42 6:24 2911 Holly Underhill Edmonton F F2029 54/83 23/30
101 2:14:56 6:24 2843 Sheilah Pittman Edmonton F F3039 55/83 22/28
102 2:15:01 6:24 2702 Graham Fleming Edmonton M M2029 47/52 14/16
103 2:16:10 6:28 2952 Laurie Jacobs Sherwood Park F F4049 56/83 7/10
104 2:17:04 6:30 2869 Doug Schildwachte Beaumont M M5059 48/52 11/12
105 2:17:12 6:31 2832 Laura Ofstedahl Edmonton F F2029 57/83 24/30
106 2:18:08 6:33 2683 Deanna Dament Edmonton F F3039 58/83 23/28
107 2:20:35 6:40 2651 Travis Carlson Edmonton M M2029 49/52 15/16
108 2:20:47 6:41 2794 Paul MacMillan St. Albert M M2029 50/52 16/16
109 2:21:18 6:42 2860 Megan Ross St. Albert F F2029 59/83 25/30
110 2:22:20 6:45 2944 Neda Yamach St. Albert F F2029 60/83 26/30
111 2:23:13 6:48 2902 Elizabeth Timleck St. Albert F F60+ 61/83 1/1
112 2:23:23 6:48 2607 Ward Antoniuk Sherwood Park M M5059 51/52 12/12
113 2:23:27 6:48 2815 Christie Mjolsnes Edmonton F F5059 62/83 5/14
114 2:23:28 6:48 2663 Elizabeth Clement Edmonton F F2029 63/83 27/30
115 2:23:43 6:49 2906 Judy Tremblay Grande Prairie F F4049 64/83 8/10
116 2:23:43 6:49 2788 Kaitlyn Lukoni Grande Prairie F F2029 65/83 28/30
117 2:24:01 6:50 2836 Elizabeth Pasek Edmonton F F5059 66/83 6/14
118 2:25:08 6:53 2908 Lesley Turnbull St. Albert F F5059 67/83 7/14
119 2:26:25 6:57 2925 Jana Walsh Spruce Grove F F4049 68/83 9/10
120 2:26:53 6:58 2812 Heather McKinnon St. Albert F F5059 69/83 8/14
121 2:27:58 7:01 2888 Nanci Stocks Edmonton F F4049 70/83 10/10
122 2:28:00 7:01 2700 Joan Fitzpatrick Devon F F5059 71/83 9/14
123 2:28:29 7:03 2847 Krista Precosky Edmonton F F3039 72/83 24/28
124 2:28:46 7:04 2924 Richard Walsh Spruce Grove M M4049 52/52 6/6
125 2:30:20 7:08 2731 Sydney Haubrich Edmonton F F2029 73/83 29/30
126 2:35:20 7:22 2884 Hanna Sreang Edmonton F F2029 74/83 30/30
127 2:36:10 7:25 2801 Cynthia Marshall Edmonton F F3039 75/83 25/28
128 2:43:13 7:45 2878 Mei Shan Shum Edmonton F F3039 76/83 26/28
129 2:43:15 7:45 2621 Sherron Becker Edmonton F F5059 77/83 10/14
130 2:43:17 7:45 2755 Sophal Khiev Edmonton F F3039 78/83 27/28
131 2:44:06 7:47 2912 Gail Ungstad Slave Lake F F5059 79/83 11/14
132 2:45:01 7:50 2624 Luzmilia Bendana Edmonton F F5059 80/83 12/14
133 2:45:56 7:52 2829 Breanne Oakie Markerville F F3039 81/83 28/28
134 2:53:00 8:12 2606 Judith Andrews Vancouver F F5059 82/83 13/14
135 3:04:27 8:45 2671 Bridget Conroy Edmonton F F5059 83/83 14/14

Results by: Results Canada
www.resultscanada.com

Main Areas