Runnning Room

Drew Hildebrand Race for Teens At-Risk
10K Run

Results

Rank Clock Time Pace/km Bib First name Last name Gender Division Gender Rank Division Rank
1 40:09 4:01 174 Shannon Kelsey F F20-29 1/35 1/7
2 40:17 4:02 197 Wade Corby M M20-29 1/21 1/3
3 42:12 4:14 208 Mark Lewis M M20-29 2/21 2/3
4 42:18 4:14 204 Matthew Hilson M M-19 3/21 1/3
5 44:06 4:25 224 P Knebel M M40-49 4/21 1/6
6 44:18 4:26 213 Nelly Pereira F F30-39 2/35 1/8
7 47:01 4:43 221 Mike Miller M M50-59 5/21 1/4
8 48:19 4:50 187 Marisa Videc F F20-29 3/35 2/7
9 49:09 4:55 184 Jenna Sawatsky F F20-29 4/35 3/7
10 50:48 5:05 182 Michelle Palozzi F F30-39 5/35 2/8
11 51:06 5:07 155 David Bird M M40-49 6/21 2/6
12 51:09 5:07 219 Evan Varghese M M-19 7/21 2/3
13 51:10 5:07 150 Kyle Andrews M M20-29 8/21 3/3
14 51:57 5:12 161 Kate Collins F F20-29 6/35 4/7
15 52:29 5:15 192 Filip Andrzej M M40-49 9/21 3/6
16 53:52 5:24 222 Nadine Pigida F F-19 7/35 1/4
17 54:30 5:27 180 Marianne Moon F F30-39 8/35 3/8
18 54:45 5:29 207 Nicole Landreville F F40-49 9/35 1/9
19 55:22 5:33 203 Jason Hiebert M MNOAGE 10/21 1/1
20 55:26 5:33 156 Chris Bradbrook M M50-59 11/21 2/4
21 55:40 5:34 193 Heather Black F F40-49 10/35 2/9
22 56:04 5:37 169 Noelle Hooker F F-19 11/35 2/4
23 57:37 5:46 157 Sam Bradbrook M M19-19 12/21 1/1
24 57:44 5:47 170 Stephanie Hudyma F F30-39 12/35 4/8
25 58:21 5:51 199 Shannon Daley F F-19 13/35 3/4
26 59:19 5:56 223 Lolita Persaud F F50-59 14/35 1/6
27 59:58 5:60 198 Ken Daley M M50-59 13/21 3/4
28 1:00:00 6:00 172 Doug Ikeda M M50-59 14/21 4/4
29 1:00:00 6:00 167 Madison Harasyn F F-19 15/35 4/4
30 1:01:00 6:06 214 Jacqueline Schmidt F F40-49 16/35 3/9
31 1:01:00 6:06 185 Brittany Thomson F F20-29 17/35 5/7
32 1:02:00 6:12 168 Belle Hirji F F50-59 18/35 2/6
33 1:02:00 6:12 181 Frank Muzzi M M40-49 15/21 4/6
34 1:02:00 6:12 215 Sarah Sibany F F20-29 19/35 6/7
35 1:02:00 6:12 173 John Kelly M M40-49 16/21 5/6
36 1:03:00 6:18 225 Kathy Jeske F F40-49 20/35 4/9
37 1:03:00 6:18 160 Natalie Cole F F40-49 21/35 5/9
38 1:03:00 6:18 176 May Liao F F40-49 22/35 6/9
39 1:03:00 6:18 158 Julianne Burton F F40-49 23/35 7/9
40 1:03:00 6:18 171 Tammy Hunter F F30-39 24/35 5/8
41 1:04:00 6:24 183 Kirk Peart M M30-39 17/21 1/2
42 1:06:00 6:36 159 Mardi Burton F F50-59 25/35 3/6
43 1:06:00 6:36 165 Cooper Harasyn M M-19 18/21 3/3
44 1:06:00 6:36 166 Glenda Harasyn F F40-49 26/35 8/9
45 1:07:00 6:42 162 Iain DeJong M M30-39 19/21 2/2
46 1:07:00 6:42 202 Leanne Hart F F50-59 27/35 4/6
47 1:07:00 6:42 206 Catherine Ianneval F F50-59 28/35 5/6
48 1:08:00 6:48 188 Leanne Yearsley F F30-39 29/35 6/8
49 1:16:00 7:36 201 Rhonda George-Hiebert F FNOAGE 30/35 1/1
50 1:18:00 7:48 209 Jen Lewis F F20-29 31/35 7/7
51 1:18:00 7:48 210 Lois Lewis F F50-59 32/35 6/6
52 1:18:00 7:48 175 Serge Legault M M40-49 20/21 6/6
53 1:18:00 7:48 194 Monique Bond F F30-39 33/35 7/8
54 1:18:00 7:48 186 Melissa Venne F F30-39 34/35 8/8
55 1:20:00 8:00 191 Aleema Amiruddin F F40-49 35/35 9/9
56 1:27:00 8:42 211 David Lewis M M60-69 21/21 1/1

Results by: Chip Time Results
www.chiptimeresults.com

Main Areas